O Kancelarii

Michał Kowalski radca prawny

Michał Kowalski

Zawód radcy prawnego wykonuję od 2010 roku. Doradzam klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom. Reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych.

+48 601 267 442

michal.kowalski@mkowalski.pl

Doświadczenie

Specjalista/Kierownik w banku — Lublin, 2002-2010

Doświadczenie zawodowe zacząłem gromadzić pracując w banku należącym do zagranicznej grupy kapitałowej.


Radca prawny w banku — Warszawa, 2010-2015

Po ukończeniu aplikacji radcowskiej rozpocząłem pracę w centrali banku w Warszawie.


Właściciel Kancelarii — Lublin, od 2015

W 2015 roku otworzyłem w Lublinie własną Kancelarię Radcy Prawnego.

Wykształcenie

  • Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie | Wydział Prawa i Administracji — Magister Prawa | studia ukończone z wyróżnieniem – Lublin, 2003
  • Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Lublinie | Bankowość studia podyplomowe — Lublin, 2005
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie | aplikacja radcowska — Lublin, 2009

Pomagamy w wielu obszarach

Pomoc prawna ma wiele postaci. Sprawdź jak pomagamy Klientom.

Postępowania sporne

Nie wszystkie spory udaje się rozwiązać polubownie. Kancelaria świadczy usługi zastępstwa procesowego. Reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych.

Doradztwo prawne

Wiele decyzji podejmowanych przez klientów wymaga ustalenia stanu prawnego oraz określenia ich skutków prawnych. Udzielamy konsultacji prawnych oraz wydajemy opinie prawne.

Negocjacje

Ustalenie bezpiecznych warunków umowy czasem nie jest proste. Pomagamy naszym klientom wybrać odpowiedni rodzaj umowy oraz reprezentujemy lub towarzyszymy im w trakcie negocjacji.

Dokumenty

Żyjemy w świecie dokumentów. Codziennie stykamy się z różnymi wnioskami, formularzami, regulaminami, umowami. Oceniamy treść dokumentów, proponujemy zmiany oraz tworzymy wzorce.

Windykacja

Nie wszyscy kontrahenci płacą na czas. W imieniu klientów wzywamy ich do zapłaty, przygotowujemy pozew i kierujemy sprawę do sądu. Po uzyskaniu tytułu wykonawczego składamy wniosek o wszczęcie egzekucji.

Ochrona przed roszczeniami

Wezwania do zapłaty, pozwy i zajęcia egzekucyjne to nieodłączna część biznesu. Doradzamy jak bronić się przed roszczeniami. Przygotowujemy odpowiedzi na pozwy i reprezentujemy dłużników w sądzie.